minkstu baldu valymas 1

Teisingas minkštų baldų valymas ir jų priežiūra

Tam, kad jūsų baldai visuomet atrodytų gražūs ir prižiūrėti, suteiktų jūsų namams jaukumo bei šilumos, reikia žinoti, kaip teisingai juos prižiūrėti ir valyti.

 Visai nesvarbu, kaip kruopščiai jūs saugote savo baldus, kartais nutinka įvairiausių nelaimingų atsitikimų, tada svarbiausia nedelsti ir imtis atitinkamų veiksmų. Net jeigu esate vienas iš nedaugelio, kuriam nelaimingi atsitikimai nenutinka, šis straipsnis suteiks naudingos informacijos kaip teisingai prižiūrėti minkštus baldus.

 Prieš valant minkštus baldus, būtinai juos išsiurbkite!

 Jeigu baldų apmušalai nusidėvėjo arba susikaupė daug dėmių kurias ruošiatės valyti, būtinai prieš ką nors darant, kruopščiai išsiurbkite audinį, taip pašalinsite paviršinius nešvarumus. To nepadarius ir pradėjus valyti jūs galite tik dar labiau išpurvinti audinį. Naudokite tam skirtą siurbimo antgalį, kuriuo galėsite pasiekti ir išvalyti net ir mažiausius plyšelius.

 Svarbiausias žingsnis išsiliejus dėmei: Kuo skubiau nusausinkite!

minkstu baldu prieziura  Pirmas ir svarbiausias žingsnis išsiliejus dėmei ant baldo yra kuo skubiau nusausinti ir neleisti dėmei plisti. Norint tinkamai nusausinti dėmę reikia: švariu, geriausiai baltu skudurėliu arba popieriniu rankšluosčiu prispausti dėmę iš viršaus. Veiksmą kartoti tol, kol susigers visi nešvarumai. Jokiu būdu netrinkite ir nešveiskite dėmės, kad jos neįtrintumėte dar giliau į audinį.

 Kaip žinoti kokias priemones naudoti valant minkštus baldus

 Tai priklauso nuo dviejų dalykų: (1) Iš kokios medžiagos pagamintas apmušalas (2) kokios rūšies dėmę ruošiatės valyti.

 Kartais gali būti labai sunku nustatyti iš kokios medžiagos pagamintas audinys, todėl pirmiausia reikėtų patikrinti baldo etiketę, kuri dažniausiai būna ant baldo šono arba po sėdimom pagalvėm. Medžiagos, naudojamos gaminti apmušalams, gali būti labai įvairios, pavyzdžiui: medvilnė, vilna, šilkas, linas, viskozė, olefinas, akrilas ir tai tik keletas jų.

Minkštų baldų valymo kodai

b94056e5-d764-4e40-9210-63ac0e09e526 Baldų priežiūrai gamintojai yra sukūrę spiacialų kodą, tik jį suprasdami galite tiksliai žinoti kaip prižiūrėti ir valyti kiekvieną jūsų namuose esantį baldą. Šiuos kodus rasite parašytus ant baldo etiketės.

Kodų reikšmės:
W – valyti priemonėmis sudarytomis vandens pagrindu.
S – valyti priemonėmis kurių sudėtyje nėra vandens.
SW – galima valyti abiem prieš tai paminėtais būdais.
X – šiam baldui turi būti skirtas profesionalus minkštų baldų valymas namuose. Pamatę šį kodą nerizikuokite valyti patys, nes greičiausiai tik sugadinsite audinį ir dėmė liks nepašalinta.

Ką daryti jeigu jūsų baldas yra be etiketės?

Nesvarbu kokį valymo būdą naudosite, visų pirma valymo priemones išbandykite ne pačioje matomiausioje vietoje, ant baldo šono ar galo. Tokiu būdu įsitikinsite ar naudojama priemonė nekenkia audiniui.

Pasidalink žiniomis!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0