Kilimu valymas deme

10 Kilimų valymo paslapčių iš profesionalų

Nepaisant didžiausių pastangų išlaikyti kilimą švarų, laikui bėgant jis patiria įvairiausių nelaimingų atsitikimų. Jiems įvykus Jūs turite būti pasiruošę ir nedelsiant imtis veiksmų. Šiame straipsnyje pateikiame 10 mažų paslapčių, kurias pravartu žinoti kiekvienam, norinčiam, kad jų kilimas visada išliktų švarus, lyg ką tik iš parduotuvės.

1. Šviežių Dėmių Valymas 

Kilimo demiu valymas

Svarbiausia dėmės netrinti, bet  naudojant švarią šluostę, popierinį rankšluostį arba kempinėlę ją sugerti! Sudrėkinkite švarią šluostę pasirinktomis valymo priemonėmis ir valykite lengvais, spaudžiamaisiais judesiais, iš kraštų į dėmės centrą. Taip jūs neleisite dėmei plisti. Trindami dėmę jūs ją tik dar labiau įtrinsite į kilimo pluoštą.

2. Vyno ir Alaus Dėmių Valymas su Actu

Vyno ir Alaus Dėmių Valymas su Actu

Sumaišykite baltąjį actą su vandeniu, santykiu 1:1. Gautą mišinį supilkite į rankinį purkštuvą. Išpurškite visą dėmės plotą ir palikite 10 – 15 minučių įsigerti. Tada naudodami švarią šluostę, spaudžiamaisiais judesiais nusausinkite dėmės vietą. Tam, kad iki galo panaikintumėte dėmę, šį procesą gali tekti pakartoti kelis kartus.

Pašalinus dėmę, tą vietą, nuplaukite šiltu vandeniu. Naudodamiesi ranka sušukuokite kilimo sruogas natūralia jų kryptimi. Galiausiai, uždėkite baltą popierinį rankšluostį išvalytos dėmės vietoje ir prispauskite jį kažkuo sunkaus, pavyzdžiui didele knyga. Rankšluostis sugers drėgmę iš kilimo. Rankšluostį laikykite prispaudę, kol kilimas visiškai išdžius, paprastai apie vieną dieną.

3. Išbandykite Skutimosi Kremą

Demes valymas su skutimosi putom

Dauguma profesionalų sutinka, kad vienas geriausių dėmių valiklių yra paprastas skutimosi kremas. Juo galima pašalinti įvairių rūšių dėmes atsiradusias ant kilimo. Paprasčiausiai užpurškite kremą ant dėmės ir palikite 30 minučių. Kai skutimosi kremas atliks savo darbą, nuvalykite jį švariu skudurėliu. Kartoju – jokiu būdu netrinkite, bet spaudžiamaisiais judesiais leiskite kremui susigerti į skudurėlį. Valyti baikite acto ir vandens mišiniu, taip, kaip buvo aprašyta antrame punkte.

4. Sušaldykite Pridžiūvusią Gumą

gumos valymas is kilimo

Norint lengvai pašalinti kramtomąją gumą nuo kilimo, į pagalbą pasitelkite ledo gabaliukus. Uždėkite ledo gabaliuką ant kramtomosios gumos ir palaikykite apie 1 minutę. Gumai sušąlus, suimkite ją šaukšteliu kuo arčiau kilimo pagrindo ir kelkite į viršų. Paprasta, greita ir efektyvu.

5. Naudokite Indų Ploviklį Kovoje su Riebalų Dėmėmis

Tepalo demes valymas is kilimo

Geriausia valymo priemonė prieš sunkiai išvalomas riebalų dėmes – indų ploviklis.  Sumaišykite kelis arbatinius šaukštelius indų ploviklio su puodeliu vandens ir viską supilkite į rankinį purkštuvą. Indų ploviklis suskaidys riebalų dėmes taip, kaip tai daro su riebaluotomis lėkštėmis. Vėlgi, naudodami švarų skudurėlį nusausinkite valomą vietą. Šį veiksmą gali tekti atlikti kelis kartus.

6. Vašką – Kaitinkite 

Vasko demes valymas

Karštas vaškas nukritęs ant kilimo gali sukelti rimtų problemų mėginant jį pašalinti. Jis greitai džiūsta ir stipriai prisikabina prie kilimo pluošto. Tam, kad pašalintumėte vašką, mes rekomenduojame vėl jį išlydyti. Vaško dėmę uždenkite baltu audeklu ir ant jo uždėję lygintuvą, leiskite vaškui sušilti. Galiausiai išlydytą vašką nubraukite sviestiniu peiliu.

Tai padarę, atlikite tuos pačius veiksmus, tik vietoj balto audeklo naudokite popierinį rankšluostį. Taip vaško likučiai įsigers į popierinį rankšluostį ir visiškai jį pašalinsite šį veiksmą atlikę kelis kartus.

SVARBU: nelaikykite lygintuvo virš kilimo ilgiau nei 30 sekundžių, kitaip jūs rizikuojate pažeisti patį kilimą. Būtinai naudokite baltos spalvos audeklą ir baltos spalvos popierinius rankšluosčius, kaitinami spalvoti audiniai gali nudažyti jūsų kilimą, ypač jei jis yra šviesios spalvos.

7. Vandenilio Peroksidas į Pagalbą

kilimu valymas su vandenilio peroksidu

Gyvenime gali nutikto visko, gali būti ir taip, kad imsite ir įsipjausite į pirštą balto popieriaus lapu. Jei taip atsitiko ir ant Jūsų naujo kilimo nukrito pora kraujo lašų, tai dar nereiškia, kad kilimas yra sugadintas visam laikui.

Visų pirma, užpilkite vandens sumaišyto su švelniu indų plovikliu ant vietos kur yra dėmė ir nugramdykite sudžiuvusį kraują. Atlikus šiuos žingsnius, užpilkite vandenilio peroksido, kad kraujo dėmė pradėtų putoti. Galiausiai viską nusausinkite popieriniu rankšluosčiu.

8. Gyvūnų Šlapimą Valykite Naudodami Organines Priemones

gyvunu slapimo valymas

Net gerai apmokyti augintiniai gali imti ir pridaryti problemų tiesiai ant kilimo. Taip atsitikus, mes rekomenduojame naudoti organinės kilmės valiklius, o ne chemines medžiagas. Vilniaus mieste, organinių valymo priemonių galite įsigyti parduotuvėje Deimena. Mes rekomenduojame valiklį pavadinimu “unidrop”. Su šiuo valikliu galėsite pašalinti įvairių rūšių dėmes.

9. Saldumynai Ant Kilimo – Ne Bėda!

Saldaines valymas is kilimo

Jei Jūs turite mažų vaikų, tai tik laiko klausimas kada rasite kilime įsivėlusį saldainį. Jį pašalinsite naudodami taip vadinamą “prižiūrėtojo teptuką” arba sviestinį peilį, bei kempinėlę sudrėkintą vandens ir muilo tirpale. Labai svarbu, kad nuo kilimo pašalintumėte visą cukrų, kitaip toje vietoje pradės rinktis įvairiausi nešvarumai. Panaikinus saldainį ir nuo jo atsiskyrusį cukrų, valomą vietą nusausinkite švariu audeklu arba popieriniu rankšluosčiu.

10. Reguliariai Atlikite Giluminį Kilimų Valymą

Giluminis kilimu valymo

Jeigu norite, kad Jūsų kilimas netaptų namais įvairiems sveikatai kenksmingiems organizmas , tai kilimų valymas Vilniuje yra būtinas. Atliekant giluminį kilimų valymą, karštas vanduo įpurškiamas giliai į kilimą, o specialių priemonių dėka vanduo su nešvarumais yra pašalinamas. Giluminio kilimų valymo dėka Jūsų kilimas bus lyg naujas. Rekomenduojama šią procedūra atlikti kas 6-9 mėnesius.

 

Pasidalink žiniomis!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0