3 būdai kaip atsikratyti dulkių erkučių namuose

dulkiu erkutes

Dulkių erkutės yra mikroskopiniai vabzdžiai, kurių didžiausios populiacijos gyvena minkštuose balduose, kilimuose, čiužiniuose. Erkutės minta negyvomis odos ląstelėmis. 1 milijonas erkučių gali sėkmingai maitintis žmogaus oda, kuri nukrenta kiekvienam suaugusiam žmogui kasdien. Nors šių įsibrovėlių nedideli kiekiai nėra labai kenksmingi, tačiau didesnės dulkių erkučių populiacijos gali sukelti žmonėms alergiją ir net astmą. Per pastaruosius metus atlikti JAV astmos ir alergijos organizacijos tyrimai parodė, kad dulkių erkutės ir jų išmatos yra viena labiausiai paplitusių alergijos ir astmos atsiradimo priežasčių. Apie 25 milijonai amerikiečių kovoja su dulkių erkučių alergija, o tyrimai parodė, kad 80 proc. astmos ligų sukelėjai yra šie vabzdžiai bei jų išmatos.
Pagrindiniai alergijos simptomai yra čiaudėjimas, kosėjimas, nosies, odos, akių, gerklės niežėjimas. Dulkių erkutes visiškai pašalinti iš namų turbūt neįmanoma, tačiau galite sumažinti ar išgydyti savo alergijos simptomus, ribodami erkių skaičių šiais būdais:

1. Reguliariai aukštoje temperatūroje skalbti patalynę, kilimėlius, pagalvėles. Įpilti kelis lašus eukalipto eterinio aliejaus kiekvieno plovimo metu – tai padeda pašalinti 99 % erkių.
2. Medžiaginius baldus apibarstykite diatomine žeme. Diatominė žemė padeda sumažinti vabzdžių populiaciją jūsų balduose. Žemė yra natūraliai gamtoje atsirandanti medžiaga, sudaryta iš vienaląsčių dumblių. Pabarstę šia žeme baldus palikite kelioms valandoms arba geriausiai, jei galite, visai nakčiai. Po nakties viską susiurbkite. Šį metodą galite naudoti kas mėnesį.
3. Išsiurbkite baldus, kilimus, čiužinius giluminiu būdu. Šis būdas vienas veiksmingiausių, kadangi galingas siurblys gali išdaužyti audinį ir tokiu būdu surinkti didžiają dalį vabzdžių ir jų atliekų. Tai galite padaryti nusipirkę specialų dulkių siurblio antgalį arba galite išsikviesti profesionalią valymo paslaugų įmonę.

Pasidalink žiniomis!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0