Odiniu baldu valymas ir prieziura

Odinių baldų valymas ir priežiūra

Odinių baldų valymas Vilniuje ir priežiūra nėra lengva užduotis. Norint, kad baldai kuo ilgiau išlaikytų savo gerąsias savybes jiems reikalinga įpatinga priežiūra. Neužteks tik nuvalyti dulkių drėgnu skudurėliu. Negana to, pasirinkę neteisingas valymo priemones galite sugadinti brangų baldą visam laikui. Nors oda yra labia patvari medžiaga, nereikia pamiršti, kad ji yra natūrlios kilmės.

Odinių baldų valymui bei priežiūrai Jūs galite naudoti gamintojų rekomenduojamas priemones arba pasigaminti patys. Paprastai odinius baldus rekomenduojama valyti kas 3 mėnesius.

Odiniu baldu valymas 1

Odinės sofos valymas

 1.  Odinę sofa išsiurbkite naudodami švelnų antgalį. Tai darykite krupščiai, nepalikdami net mažiausių plyšelių. To nepadarius ir pradėjus valyti su priemonėmis, Jūs galite įtrinti nešvarumus į odą ir ją išpurvinti. Dulkių dalelės yra abrozyvinio pobūdžio, todėl jos reaguodamos su drėgme gali sugadinti medžiagą.
 2.  Pasigaminkite valymo priemonę naudodami vandenį ir baltąjį actą santykiu 1:1. Arba galite naudoti parduotuvėje pirktas priemones. Įspėjame, odos valymui nenaudokite cheminių valiklių, vietoje to, rinkitės organines priemones.
 3.  Valykite naudodami švarų skudurėlį ir pasirinktas priemones. Valyti pradėkite iš viršaus į apačią, sukamaisiais judesiais. Atkreipkite dėmesį, kad daugiausiai purvo būna susikaupę siūlių vietose. Joms skirkite įpatingą dėmesį.
 4.  Sofą nusausinkite naudodami švarų rankšluostį arba skudurėlį.
 5.  Impregnavimas. Sumaišykite baltajį actą su sėmenų aliejumi, santykiu 1:2. Naudokite minkštą, švarų skudurėlį. Sudrėkinkite skudurėlį pasigamintu mišiniu ir sukamaisiais judesiais ištrinkite visą sofą. Tai padarę, palikite per naktį priemonėms įsigerti.
 6.  Sekančią dieną švariu skudurėliu nublizginkite visa odinį baldą. Taip jis atgaus blizgesį.

Odiniu baldu valymas pedantas.eu

Dėmių valymas

 •  Norėdami pašalinti pelėsį, pažeistą plotą valykite vandens ir spirito mišiniu, santykiu 1:1.
 •  Vietas išpaišytas markeriu, galima išvalyti naudojant purškiamą plaukų laką. Jei Jūsų mažylis, ant sofos kažką parašė tušinuku, valyti pabandykite eukalipto aliejumi. Rašalas, taip pat gali būti pašalinamas naudojant vaistinį spiritą.
 •  Dėmes atsiradusias ant baltos spalvos odinių baldų, valykite melamino kempinėle. Jų galite įsigyte daugumoje švaros prekių parduotuvių.
 • Norėdami išvalyti riebalų dėmes, naudokite kepimo sodą. Paprasčiausiai ant dėmės pabarstykite kepimo sodos ir palikite porai valandų. Kepimo soda sugers riebalus.

odiniu baldu valymas demes

Papildomi Patarimai

 • Reguliariam, savaitiniam odinių baldų valymui užtenka juos nuvalyti drėgnu skudurėliu.
 • Reguliariai vartykite odines pagalves, taip išvenksite ant jų susidarančių raukšlių.
 • Saugokite odinius baldus nuo tiesioginių saulės spindulių. Jie gali pasendinti ir išsausinti baldą, ko pasekoje jis gali išblukti ir suskylinėti.
 • Ką nors išliejus ant odinio baldo, nedelskite ir iškarto nuvalykite, nes skystis suregavęs su dažais gali palikti dėmių.
 • Vietą, kurioje buvo atliktas dėmių valymas nedelsiant impregnuokite.
 • Profesionalus odinių baldų valymas ir impregnavimas.
Pasidalink žiniomis!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0